Kawa to kawa. Tak, ale czy ktoś jest w stanie uświadomić sobie, że ma do czynienia z fałszywą kawą, gdzie dodane są np. jęczmień, fasola, ryż, acai, jagody, czy też kukurydza, pszenica? Na pewno nie. A to naukowcy z uniwersytetu w Brazylii opracowali maszynę, która jest w stanie orzec, czy ma się do czynienia z dobrą, prawdziwą kawą, czy też z jej podróbką. Oto naukowe ciekawostki i odkrycia, które sprawiają, że otaczający świat jest zdecydowanie ciekawszy.

Czego o świecie nikt nie wie?

Że to w styczniu Ziemia znajduje się najbliżej Słońca. Co prawda, jest to okres zimowy, kiedy pogoda raczej jest daleka od ciepła, ale i tak to wtedy Ziemia i Słońce znajdują się w bliskim swoim sąsiedztwie. Czy ktoś jest w stanie zdać sobie sprawę z tego, że broń to wynalazek bardzo dawnych rzemieślników? To kolejne pokolenia sprawiły, że broń się tylko zmieniała. Cała koncepcja broni została opracowana już bardzo dawno temu.

Teleskop to urządzenie, które zostało opracowane w 1608 roku. Pomimo tak wielkiego postępu technologicznego, główne założenia teleskopu wcale się nie zmieniły. Całe urządzenie (można powiedzieć), jakie było, takie jest nadal, pomagając w poznaniu tajemnic, jakich nie brakuje w kosmosie. Co jest najsilniejszą trucizną na świecie? Botulina, która nazywana jest również jadem kiełbasianym. Do tej pory nikt nie odkrył silniejszej trucizny.

W 1847 roku zostały wynalezione lampy łukowe. Dawały one bardzo jasne światło. Na tyle jasne, że źle zabezpieczone, potrafiły doprowadzić do ślepoty u człowieka. Takich nowinek naukowych nie brakuje w obecnych czasach, dlatego warto się z nimi zapoznawać.