Jak wiadomo, Bitcoin powstał w 2009 r., a pod koniec 2017 r. zaliczył astronomiczny sukces z wartością około 20 000 USD za jednostkę Bitcoina. Eksplozja ta sprawiła, że ​​ludzie na całym świecie zaczęli mówić o tej nowej formie pieniądza. Rozkwit Bitcoina przyniósł wzrost zainteresowania kryptowalutą, z racji czego dzisiaj możemy zauważyć dynamiczny rozwój we wszystkich obszarach związanych z Bitcoinem.

Faktem jest, że kryptowaluty są obecnie używane w różnych sferach, również w kasynach online. Co prawda, jak na tę chwilę takich kasyn jest stosunkowo niewiele, jednak każde oferuje unikalne możliwości i opcje. Istnieją kasyna wielowalutowe, które działają zarówno z pieniędzmi fiducjarnymi, jak i kryptograficznymi, a także kasyna ze stronami internetowymi obsługującymi tylko kryptowaluty. Niektóre kasyna kryptograficzne oferują nawet specjalne promocje i wymieniają je w formie bonusów Bitcoin.

A więc, dlaczego Bitcoin staje się tak popularny w hazardzie?

Czym dokładnie jest Bitcoin?

Dla niewtajemniczonych Bitcoin jest walutą online, która wykorzystuje złożoną kryptografię, aby zachować prywatność monety i zapobiegać oszustwom. Jest to bardzo bezpieczny system, który wiele osób wybiera jako alternatywę dla tradycyjnych banków.

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, stają się coraz bardziej akceptowane, ponieważ coraz więcej osób zaczyna rozumieć ich działanie. Można dostrzec wzrost liczby miejsc, które akceptują kryptowaluty, a kasyna Bitcoin są tutaj doskonałym przykładem tego, gdzie leży jej przyszłość. Dlatego miejmy na uwadze, że będzie pojawiać się coraz więcej firm, które będą chciały wykorzystać rosnącą popularność kryptowaluty.

Zalety Bitcoina w hazardzie

Kasyna Bitcoin stają się coraz bardziej popularne ze względu na zalety kryptowaluty. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie woleliby wydawać pieniądze za pośrednictwem strony internetowej, która przyjmuje walutę cyfrową, niż takiej, która przyjmuje walutę fiducjarną.

Kasyna kryptowalutowe pozwalają graczom na wybór opcji płatności Bitcoinem, udostępniając możliwość grania nim w rozmaite gry hazardowe na prawdziwe pieniądze. Istnieją nie tylko kasyna online, które akceptują Bitcoin jako metodę płatności obok waluty fiducjarnej. Obecnie istnieją też strony hazardowe, które zajmują się wyłącznie kryptowalutami.

Jest to przydatne dla tych, którzy chcą grać w krajach, gdzie jest to ogólnie zabronione. Jeśli na przykład mieszkamy w stanie USA, w którym hazard jest zabroniony, możemy użyć kryptowaluty w kasynie Bitcoin. Rzecz w tym, że wiele krajów nie ma jasnych przepisów dotyczących Bitcoina, ponieważ jest to wciąż nowe zjawisko w dziedzinie finansów.

Co więcej, dokonując transakcji Bitcoin, nie musimy ujawniać swojej tożsamości ani danych osobowych – wystarczy podać adres swojego portfela. To oczywiście nagina prawa, ale jest przykładem tego, dlaczego kasyno Bitcoin może przemawiać do niektórych osób.

Ludzie postrzegają hazard jako bardzo prywatną sprawę i wielu uważa, że ​​to, co robią ze swoimi pieniędzmi, jest wyłącznie ich sprawą. Kasyna Bitcoin oferują tę najwyższą anonimowość, ponieważ waluta przechowywana jest w portfelu kryptowalut użytkownika. Nie ma śladu transakcji bankowych i nie ma innego sposobu, aby firma, rząd lub instytucja finansowa wiedziały, co użytkownik portfela Bitcoin robi ze swoimi pieniędzmi.

Brak danych osobowych wymaganych przez kasyna Bitcoin przyciąga graczy, ponieważ większość informacji, jakie wystarczy podać, to klucze kryptograficzne, które określą sposób interakcji z innymi użytkownikami. Istnieje również brak kontroli ze strony organów regulacyjnych, co jest podstawą tego, co chcą zaoferować waluty cyfrowe. Bitcoin ma być zdecentralizowany bez kontroli osób trzecich, jaka często nakładana jest na pieniądze przez prawodawców.

Aspekty takie jak limity wpłat i wypłat mogą być główną wadą zwykłych kasyn online. Jednak kasyna Bitcoin nie muszą się o to martwić.

Wiele osób preferuje Bitcoin

Korzystanie z kasyna Bitcoin po prostu ma sens dla wielu osób. Skoro pieniądze i tak znajdują się online, dlaczego nie zainwestować ich anonimowo w gry hazardowe w kasynie online, nie martwiąc się o zaangażowanie stron trzecich?

Dodatkową zaletą Bitcoina jest to, że jest czymś nowym i ekscytującym. Popularność kasyn kryptograficznych będzie nadal rosła, ponieważ liczba osób posiadających kryptowaluty również będzie wzrastać.

Kwitnący rozwój kryptowalut

Rządy przyjmują różne podejścia do kontrolowania innowacyjnej formy pieniądza. Niektóre kraje wprowadzają całkowity zakaz kryptowaluty, inne pracują nad elastycznymi ramami prawnymi, a jeszcze inne wolą to po prostu ignorować. Jednak świat kryptowalut stale się rozwija i zwiększa swój zasięg. I nie wygląda, żeby miało się to zmienić.

Wraz z anonimowością, jaką zapewniają, a także z brakiem przepisów, jakich muszą przestrzegać, istnieją też kasyna Bitcoin podlegające ścisłej kontroli regulacyjnej. Z tego względu warto szukać tylko licencjonowanych kasyn Bitcoin, regulowanych przez prawo rządowe.